» => Lista Gości

 

 

 

Sporządzenie takiej listy dostarcza wielu dylematów, bo czy warto zapraszać dawno niewidzianych znajomych lub wujka, za którym się nie przepada? Podpowiadamy jak uniknąć zaproszeniowej katastrofy.

 

Chłopak przyjaciółki
Jeśli twoja najlepsza przyjaciółka spotyka się z mężczyzną, za którym nie przepadasz, a na samą myśl, że musiałabyś zatańczyć z nim na swoim weselu, przechodzą cię ciarki po plecach, niestety mamy dla ciebie złą wiadomość. Chłopak twojej znajomej powinien być zaproszony na ślub i wesele, zwłaszcza, jeśli twoja przyjaciółka mieszka z tym mężczyzną. Zasadą jest, że jeśli przyjaciel państwa młodych jest w stałym związku, powinien być zaproszony ze swoją osobą towarzyszącą.

 

Koleżanki z pracy
Pracujesz z ośmioma koleżankami, ale na swój ślub chciałabyś zaprosić tylko pięć z nich. Odradzamy. Tego na pewno nie da się ukryć, a pominięte koleżanki na pewno wszystkiego domyślą się i będzie im przykro, a co więcej, wpłynie to na waszą dalszą współpracę. Radzimy zaprosić wszystkie znajome lub tylko szefa.

 

Starzy znajomi
Na ślub radzimy zaprosić tych przyjaciół, z którymi jesteś w stałym kontakcie, lub z którymi spotkałaś się nie później niż dwa miesiące przed ślubem. Oznacza to, że wasza znajomość nadal jest aktualna. Jeśli jednak spotykasz na ulicy koleżankę z liceum i na pytanie co słychać opowiadasz o zbliżającej się uroczystości, bądź czujna. Gdy zaczniesz szczegółowo opowiadać o sukni, bukiecie, torcie, koleżanka może poczuć się zaproszona. Jeśli nie chcesz świętować razem z nią, bądź powściągliwa w swoich opowieściach.

 

Ex-teściowa
Wychodzisz za mąż po raz drugi, ale po rozwodzie z poprzednim mężem utrzymywałaś bliskie kontakty z jego mamą, nie przejmuj się „ludzkim gadaniem” i zaproś ex-teściową na ślubne przyjęcie.

 

Dzieci
Jeśli chciałabyś, by na twoim weselu bawili się tylko dorośli, powinnaś jak najszybciej powiadomić o tym zaproszonych. Możesz też zatrudnić na wesele nianię, która zaopiekuje się pociechami twoich gości.

 

Znajomi rodziców
Twoi rodzice chcą zaprosić na twój ślub swoich przyjaciół. Mimo iż są to dla ciebie obcy ludzie, z którymi nic cię nie łączy, zastanów się czy nie powinnaś ustąpić, szczególnie, jeśli rodzice pokryli koszt wesela.